Thom Yorke Komşusunun Partisinde Sahne aldı

Radiohead grubunun solisti Thom Yorke, enteresan mekanlarda gelişen doğaçlama performanslara yabancı bir isim değil. Yorke, 2014’te Cornwall’de “half a dozen drunk hippies” isimli bir etkinlikte hazırladığı dj setle karşımıza çıkmıştı.

Akustik bir performansla komşusunun partisini şenlendiren müzisyen, isminin bile nasıl telafuz edildiğini bilmeyen davetlilere müzik ziyafeti sundu. Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı habere göre babasından gelen mesajda “Oxford’ta Suzie’nin partisindeyiz. Komşusu olan Radiohead’ten Tom York un müziğini dinliyoruz!” yazıyor.

Aynı kullanıcının paylaştığı fotoğrafta elinde akustik gitarıyla Thom Yorke’u görüyoruz (aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi) Söylendiğine göre yarım saat kadar müzik yapan sanatçı performansı boyunca “Desert Island Dısk”, “No Surprises”, “Street Spirit”, “Reckoner” ve “I Might Be Wrong” isimli şarkılarını seslendirdi. Aşağıdaki videoda Yorke “Reckoner” adlı şarkısını söylüyor.


Radiohead son albümü “A Moon Shaped Pool”u mayıs ayında yayınladı. Londra’da gerçekleştirdikleri konserlerden sonra grup rotayı sonraki durakları olan Amerika’ya çevirdi.

Yiğit Koç

Kaynak: nme.com