Rota : Banu Kent

Sizi bilmem ama, denize girmek için kalabalık şezlong yığınlarının üstünden geçmeyi, akşamüstü güneşle gölge arasında bir yerde hafif şekerleme yaparken kafamın içinde son ses çalan Rihanna şarkılarından keyif almayı bırakalı çok oldu. Yaş geçiyor diye midir yoksa bu eğlence anlayışı her geçen gün kalitesizleşiyor diye midir bilinmez ama artık tatile çıkacaksam kimsenin istila etmediği ya da keşfedilmenin çok başında olan yerleri tercih ediyorum. Her şeyden uzakta, doğal güzelliğinin had safhada olduğu yerlere ulaşmak aslında tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Yazın bizi sıcaktan yakıp kavurduğu bu günlerde yapılacak en güzel şey en yakın tatili planlamak olabilir. Amacımız kargaşadan, kapitalizmden, tüketimden olabildiğince sıyrılmış sadece bedenimiz ve ruhumuzu dinleyebileceğimiz, güzel anılar biriktirebileceğimiz rotalara dikkat çekmek.

Tatilin hakkını veren, sosyal hesaplarındaki fotoğraflarına imrenerek tanıklık ettiğimiz isimlere, gizli kalmış tatil rotalarını sorduk. Bu bol ilham barındıran tatil serisine Der-liebling markasının yaratıcısı Banu Kent ile başlıyoruz. Banu’nun Bali’de çektiği fotoğraflar eşliğinde tatil favorilerini keşfedin!

 

Rota : Banu Kent

 

Her şeyden uzaklaşıp, kafanı dinlediğin kaçış noktalarını öğrenebilir miyiz?
Dikkatimi dağıtan ve en çok ilham veren yerler genellikle uzak ülkeler; Endonezya, Hindistan, Vietnam gibi. Ama kafa dinlediğim tek yer, Büyükada`daki evimiz.

Yüzdüğün en güzel deniz?
Sanırım Ege denizini hiç bir şeye değişmem!

Favori yazlık restoranın ve favori yemeğin hangisi?
Favori restoranım Büyükada`daki Ali Baba. Yemek olarak da ızgara balık & rakı ikilisi.

Tatilde yanından eksik etmediğin şey nedir?
Siyah deri, çizgisiz not defterim ve bolca su.

Tatile çıkmaktan en keyif aldığın kişi?
Kardeşim ve nişanlım.

Peki bu tatillerde nerede konaklamayı tercih ediyorsun, neden?
Büyük otel zincirleri dışında her yerde kalabilirim. Yeter ki temiz ve bol ışık alsın. Çok seçici değilim bu konuda.

Son olarak geçirdiğin en kötü tatil yeri neresiydi?
Alaçatı

Rota : Banu Kent

Rota : Banu Kent

Rota : Banu Kent

Rota : Banu Kent

Rota : Banu Kent

Rota : Banu Kent

 

Hazırlayan: Selen Doğrayıcı