Renan Öztürk ve Taylor Rees’ın Yeni Kısa Filmi What If You Fly

Himalayalar’dan Borneo Ormanlarına uzanan birçok ekstrem lokasyonda filmler çeken, aynı zamanda The North Face sporcusu olan Renan Öztürk ve yönetmen Taylor Freesolo Rees yeni kısa filmleri “What If You Fly” ile karşımızda. Kanada’nın Arktik kutup adalarının en büyüğü Baffin Adası’nda İnuit topraklarında çekilen filmde Hawaii’li sokak sanatçısı Sean Yoro (a.k.a. Hula) ve İnuit Jesse Mike’ın kısa hikayelerine tanıklık ediyoruz.

Sörf tahtası üzerinde su kenarlarına yaptığı etkileyici portreler ile tanınan Hula bu kez, İnuit halkının yaşamına dikkat çekmek isteyen Jesse Mike’ın portresini buza çizmek için boyalarını alarak sörf tahtasına çıkıyor. Kuzey Kutbu’nun çetin hava koşullarının ve teknik zorlukların heyecan kattığı süreçte tamamen doğa dostu boyaların kullanıldığının ve arkalarında hiçbir materyal bırakılmadığının da altı çiziliyor.

Renan Öztürk ve Taylor Rees’ın Yeni Kısa Filmi What If You Fly Renan Öztürk ve Taylor Rees’ın Yeni Kısa Filmi What If You Fly Renan Öztürk ve Taylor Rees’ın Yeni Kısa Filmi What If You Fly