Dostlar Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu “Güneşin Sofrasında – Nâzım İle Brecht”

Usta oyuncu Genco Erkal, açıkhava tiyatrosuna dönüştürdüğü tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nın bahçesini Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunuyla açıyor! “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” adlı yeni oyunun prömiyeri, İstanbul Kadıköy Lisesi’nin içinde bulunan ve uzun yıllardır kullanılmayan tarihi konağın bahçesinde 7 Temmuz 2016, Perşembe akşamı gerçekleşecek.

Ali Paşa Hanı’ndaki oyunlarına son vermek zorunda kalan Dostlar Tiyatrosu; yeni oyununda 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan “Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht”te; iki yüz kişilik açıkhava tiyatrosunun tarihi ortamında keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor. Oyunun fotoğrafları ise Burcu Yetiş tarafından çekildi.

Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve mekanın gişesinden temin edilebilir.

Dostlar Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu “Güneşin Sofrasında - Nâzım İle Brecht”

Adres: Moda Cad. No:158 Moda Kadıköy

Tel: 0542 609 5186