Acne’nin Sıra Dışı Yüzü

İsveçli tasarımcı Jonny Johansson ve üç arkadaşı tarafından kurulan Acne Jeans isminin hakkını vermeyi başarıyor.

Çoğu kişinin bilmediği bir gerçek var ki, o da ‘Acne’ isminin aslında bir kısaltmadan ibaret olduğu. Açılımı ‘Ambitions to Create Novel Expressions’ olan marka, moda dünyasındaki kült isimler arasındaki sağlam yerini çoktan kurdu. Koleksiyonlarının yanı sıra, Acne bizi sanatsal çekim alanının içine alıyor.

Önce Fransız moda evi Lanvin ile işbirliğine girerek ‘Acne Paper‘ adındaki dergiyi altı ayda bir çıkarmaya başladı. Şimdi ise açtıkları mağazada sandalye ve sanatsal objeleri koleksiyonuna katmayı seven tasarımcı Johansson’un parçalarının sergileniyor. İngiltere, Dover Street mağazasında Johansson’un Stokholm’deki ofisi yeniden yaratıldı ve tavandan yere kadar uzanan duvar kağıtlarıyla ortam gerçeğe olabildiğince yakın bir hale sokuldu. Tasarımcının toparladığı koleksiyondan parçalar da mağazadaki bu müthiş atmosferde yerini aldı.

Yolu Londra’ya düşme ihtimali olan okuyucularımıza, moda ve alışverişin neredeyse ikinci planda tutularak, modanın sergilendiği bir sanat galerisine dönüşen bu sıradışı bakış açısını görmenizi öneriyoruz.